0 532 760 0 868
tren
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Yüksek Sadakat

26 Mart 2024
9 kez görüntülendi

Yüksek Sadakat Menajeri 0532 760 0 868 Yüksek Sadakat İletişim Bilgileri için Müşteri Temsilcimizi Arayın

Yüksek Sadakat Kimdir ?

Temelleri 1997 İstanbul’da bas gitarist Kutlu Özmakinacı tarafından atılan 2004 yılında kurulan Türk rock grubudur. Kurulduğu günden itibaren sık sık vokal ve baterist değiştiren grubun güncel kadrosunda; vokalde Kenan Vural, gitarda Serkan Özgen, bas gitarda Kutlu Özmakinacı, klavyede Uğur Onakut, bateride Sefa Deniz Alemdar bulunmaktadır.

Sık sık üye değişimi ve geçmişi ile ilgili spekülasyonlara sahip olan Yüksek Sadakat 2004 yılında bas gitarist Kutlu Özmakinacı tarafından kurulmuştur.1966 İzmir doğumlu olan Kutlu Özmakinacı 1980’lerde İstanbul Üniversitesi’nde Hukuk eğitimine başlar. Üniversite yıllarında elektro gitar çalmaya başlayan Özmakinacı ilk müzik macerasını üniversite yıllarında üniversite amatör gruplarıyla başlatır. Mezuniyetten sonra 1986-1988 arasında İstanbul’da çeşitli barlarda çalan Özmakinacı 1988’de müziğe ara verip 1989’da Sokak Dergisi’nde gazeteciliğe başlamıştır.

Yüksek Sadakat Menajeri 0532 760 0 868

Gazetecilik sayesinde müzisyen çevresi edinen Özmakinacı 80’lere damga vuran, 1986’da dağılan Türk rock grubu Aqua’nın elemanları ile tanışır. 1988’de ara verdiği müzik kariyerini 1991’de Aqua elemanları ile beraber tekrar başlatır. Müzik kariyerindeki ilk ciddi atılımını Aqua elemanları ile bu oluşumda atar. Yüksek Sadakat’te ürettiği kaliteli beste ve söz yazımı ile beğeni toplayan Özmakinacı bu yeteneğinin ilk temellerini Aqua elemanları ile başlatır.1995’e kadar bu oluşumda beste ve söz yazımı tecrübesi kazanan Özmakinacı yeni grup arayışına geçer.

1995’te Aqua elemanlarından ayrılan Özmakinacı 2 yıl boyunca yeni grup arayışına geçer. Nihayetinde buluştuğu bir ekiple 1997 yılında Filinta adını verdiği grubu kurar. Yüksek Sadakat’ın ilk hali olarak değerlendirilebilecek Filinta’da Özmakinacı dışında Yüksek Sadakat’ın mevcut iki üyesi de yer almaktadır. 1997 yılında kurulmuş olan bu grubun şarkılarına ulaşmak mümkün değildir. Grubun bas gitaristi Kutlu Özmakinacı, Filinta dönemine dair şarkıların bazılarının Yüksek Sadakat çatısı altında yayımlandığını, kalanların ise Yüksek Sadakat’ın müziğinin altında kalan değerler olduğu için gelecekte de yayımlanmayabileceğini açıklamıştır.

Filinta döneminde de sık sık üye değiştiren grubun kadrosunda dikkat çeken şu müzisyenler vardı; vokalde Kerem Arsal, bas gitarda Öykü Gülata, bateride Deniz Alemdar, Alişan Topaloğlu, Bülent Akbay, elektro gitarda Kutlu Özmakinacı, Bülent Şenkul, klavyede ise Uğur Onakut.Bu kadroyla beste ve söz yazımı üreten Özmakinacı, grup üyelerinin müzik dışı mesleklerinden ötürü düzenli prova alamamaktaydı. Prova disiplini elde edemeyen grup 2000 yılında resmen dağılır. Grubun tüm elemanlarıyla iletişimini keser.

90’larda Bulutsuzluk Özlemi ile sahne alan Özgen 2003’te Yüksek Sadakat’e katılır. Filinta grubu dağıldıktan sonra müzikte ısrar eden Özmakinacı pes etmeyip yeni müzisyen arayışına geçer. Tanıştığı elektro gitarist Mutlu Çağlayan ile tekrar beste ve söz yazımı üretimine başlar. Filinta ile elde edemediği provaları Murat Çağlayan ile 2003 yılına kadar yoğun sürdürür.2000-2003 arasında Mutlu Çağlayan ile beraber epeyce içerik üreten Özmakinacı bunları bir albüme dökmek ister. 2003 yılında Filinta grubundan eski arkadaşı klavyeci Uğur Onakut ve baterist Deniz Alemdar ile tekrar iletişime geçer ve gruba katılımları konusunda ikna eder.

Ekibi tamamlaya çalışan Özmakinacı gitarist şoku yaşar. Mutlu Çağlayan ekipten ayrılıp 2003’te Rusya’ya yerleşir. Mutlu Çağlayan’dan boşalan koltuğa geçmişinde Bulutsuzluk Özlemi bulunan Serkan Özgen 2003 yılında Özmakinacı’nın ekibine katılır. Üye sıkıntısı çeken Özmakinacı 2003’te ani bir kararla elektro gitarı bırakıp bas gitar çalar. Verdiği bir demeçte 2003’ten beri bir daha elini elektro gitara sürmediğini söylemiştir.

2000-2003 arasında çeşitli vokalistlerle prova alan Özmakinacı’nın ekibinde kısa süreliğine Mavi Sakal’dan Genç Osman Yavaş ve Suitcase grubunda Deniz Özberk vokallik görevini üstlenmiştir.2004 yılına gelindiğinde ekibinde sadece vokalist eksik olan Özmakinacı grubuna Yüksek Sadakat adını verir.2005’in ortalarında Cemil Demirbakan gruba vokalist olarak katılır. Cemil’in katılımıyla kadroyu tamamlayan Özmakinacı hızlıca albüm kaydına geçer.

Yüksek Sadakat Menajeri 0532 760 0 868

Bemol Menajerlik ve Organizasyon Şirketi
Organizasyon İletişim : 0532 760 0 868
Cumhuriyet Mahallesi, Atakent Caddesi Üsküdar/İSTANBUL
melike@bemolmenajerlik.com.tr
İnstagram adresi @bemolmenajerlikofficial

 

 

Yüksek Sadakat Biyografi, Yüksek Sadakat kimdir, Yüksek Sadakat menajer, Yüksek Sadakat menajeri, Yüksek Sadakat menajeri kim, Yüksek Sadakat menajerlik, Yüksek Sadakat iletişim bilgileri, Yüksek Sadakat resmi menajer, Yüksek Sadakat resmi menajeri kimdir, Yüksek Sadakat sahne fiyatı, Yüksek Sadakat sahne ücreti, Yüksek Sadakat konser fiyatı, Yüksek Sadakat konser ücreti, Yüksek Sadakat Festival fiyatı, Yüksek Sadakat Festival ücreti, Yüksek Sadakat konserleri, Yüksek Sadakat konser takvimi, Yüksek Sadakat telefon, Yüksek Sadakat telefonu, Yüksek Sadakat telefon numarası, Sanatçı Fiyatları, Yüksek Sadakat kaşesi, Yüksek Sadakat kaşe fiyatı, Sevgililer günü sanatçı fiyatları, Yılbaşı konser fiyatları, Yüksek Sadakat